Телефонтел./факс: (0362) 62-03-97 моб.тел.: (096) 074-64-44

Волинські обереги

вул.16 Липня,38, м.Рівне, 33028, Україна

Видавництво «ВОЛИНСЬКІ ОБЕРЕГИ»

Поліграфія – це крила слова

«7 Днів» 1 червня 2007 року, № 22 (701).Валентина Гриб

7 Днів

Після кількарічної перерви своє професійне свято працівники видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження цьогоріч знову відзначили урочисто – книжковим ярмарком, що відбувся минулого тижня в Рівненській обласній бібліотеці.

Свою друковану продукцію представили приватні підприємства «Волинські обереги», «Панорама бізнесу», видавництво «Азалія», приватний підприємець Олег Зень, християнський благодійно-видавничий фонд «Живе слово», приватне редакційно-видавниче підприємство «Роса», ТзОВ «Причт Хауз», а також редакційно-видавничі центри НУВГП, Національного університету «Острозька академія», Рівненського державного гуманітарного університету, Рівненського інституту слов’янознавства, Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка Степана Дем’янчука та інші.

За словами начальника головного управління з питань внутрішньої політики та інформації облдержадміністрації Катерини Глоді, лідером книжкової справи в регіоні є приватне підприємство «Волинські обереги». У 2006 році його працівники видали 54 назви книг тиражем 21 750 примірників.

Аналізуючи ситуацію, що склалася у сфері книговидавництва, Катерина Глодя зазначила, що у 2006 році завдяки зусиллям видавців побачили світ понад 250 малих і великих книг місцевих авторів. Кращими з них користуються не лише школярі, студенти, а й науковці, вчителі, журналісти, медики, спеціалісти народного господарства.

За словами пані Катерини, кількість суб’єктів видавничої справи в області зростає. Це сприяє конкуренції, тобто підвищенню якості друкованої продукції. Однак у галузі нагромадилося й чимало проблем. Через відсутність обігових коштів значна частина друкарень не в змозі провести технічну модернізацію, оновити парк поліграфічних машин і придбати сучасні витратні матеріали. У цьому плані найбільше страждають районні друкарні.

– Такі підприємства повинні подолати свій консерватизм і пасивність щодо створення сучасних бізнес-планів для отримання кредитів і привабливих інвестиційних проектів, – поділилася думками пані Глодя.

Місцеві автори вважають, що книговидання погане, бо дуже дороге.

– Хоча 2007 рік у нашій державі оголошено Роком книги, розпочався він не зовсім вдало. Причина банальна – на видання книг грошей немає, бо є справи важливіші. Деякі чиновники навіть ставили вимогу перед авторами, щоб вони друкували збірки на газетному папері, який з роками стає непридатним. Ось вам і ставлення до високохудожніх творів. Прикро, але посадовці чомусь ніяк не можуть усвідомити, що в сучасному житті книги виконують стратегічну функцію, бо стоять на сторожі українського слова, – зазначила голова обласної організації Національної спілки письменників України Лідія Рибенко.

У відповідь на це заступник начальника управління внутрішньої політики головного управління з питань внутрішньої політики та інформації Рівненської облдержадміністрації Олександр Корольчук повідомив присутніх, що обласна державна адміністрація запропонувала обласній раді переглянути суму видатків на книговидання і при можливості збільшити її вдвічі. Цю пропозицію підтримали постійні комісії облради, й тепер слово за депутатським корпусом.

На думку заслуженого журналіста України Петра Велесика, поліграфія – це крила слова, й не варто недооцінювати важливість друкованих видань. Адже жодні сучасні електронні версії не в змозі подарувати того задоволення, яке отримуєш під час читання книг.

Почесними грамотами та відзнаками облдержадміністрації, облради нагородили кращих видавців і працівників галузі: приватних підприємців Володимира Лапсюка, Олега Зеня, товарознавця книгарні №1 «Дружба» обласного комунального книготорговельного підприємства «Рівне-книга» Галину Свинарчук, начальника редакційно-видавничого центру Національного університету водного господарства та природокористування Олену Конончук, завідувачку складу ОККП «Рівнекнига» Олександру Новак, товарознавця книгарні № 13 «Знання» ОККП «Рівнекнига» Ольгу Підцерковну, завідувачку книгарні № 2 «Просвіта» ОККП «Рівне-книга» Людмилу Парасюн. Почесну грамоту Рівненського міського об’єднання товариства «Просвіта» отримала директор приватного підприємства «Волинські обереги» Тетяна Власюк.

Також під час урочистостей із музичним привітанням виступив бандурист Назар Волощук, а заслужений артист України Олексій Заворотній декламував напрочуд актуальні для сьогодення вірші великого Кобзаря.

Видавництво


Наше видавництво пропонує Вам унікальну можливість - видати свою книгу швидко, якісно і надійно!. Вас обов'язково чекає задоволення від результату, який Ви отримаєте, звернувшись в наше видавництво.Приносьте свій рукопис до видавництва, і ми зробимо з нього якісну книгу, адже читачі вже чекають!

Останні видання


Книжкові новинки видавництва «ВОЛИНСЬКІ ОБЕРЕГИ»