Телефонтел./факс: (0362) 62-03-97 моб.тел.: (096) 074-64-44

Волинські обереги

вул.16 Липня,38, м.Рівне, 33028, Україна

Видавництво «ВОЛИНСЬКІ ОБЕРЕГИ»

«Волинські обереги» знають і в Чикаго

«Панорама» 17 грудня 2004 року, № 49 (215).Борис Ющук

На Рівненщині сьогодні працюють до десятка поліграфічних підприємств, які займаються книговиданням. Та найвідомішими серед них є два – «Азалія» та «Волинські обереги». Перше належить обласній письменницькій організації, а друге – приватне. Свою біографію «Волинські обереги» пишуть уже восьмий рік. Пропонуємо інтерв’ю нашого кореспондента з директором цього видавництва Тетяною Власюк.

Пані Тетяно, видавнича справа може видатися декому досить легкою та прибутковою. Заснувавши власне поліграфічне підприємство і попрацювавши в ньому стільки років, який висновок Ви для себе зробили?.

Погодьтеся, будь-яка справа вимагає відповідних знань, навичок і наполегливості. Поліграфічна – тим паче. Організація виробництва, яке ніколи не було легкохлібним, і його розвиток в умовах комп’ютеризації людських душ – далеко не мед. На виданні книг золотих хоромів не збудуєш. А ось у зведення духовного храму людини, як дорослої, так і малої, свою цеглину покласти можна. Щоправда, і це не є секретом, сьогодні читачів у нашій країні меншає. На Рівненщині також. Телевізори, комп’ютери, магнітофони різного калібру – усе це сучасне багатство приваблює наших співвітчизників більше, аніж книги. Дехто зовсім не пам’ятає, коли тримав книгу в руках. Найвразливіші в цьому плані наші діти. Якщо вони не читають книг, у них погано розвинуте мислення, нікудишнє зв’язне мовлення, куца уява... І коли бачиш це й розумієш, хочеться бодай чимось зарадити біді. Можливо, й це спонукало мене та моїх однодумців взятися за видавничу справу, наперед знаючи можливі труднощі, проблеми та невдачі. Але працюємо. І рук опускати не збираємося.

- І які ж маєте здобутки за час існування видавництва «Волинські обереги»?.

– «Волинськими оберегами» видано уже понад 500 найменувань художніх, документальних та наукових книг, адресованих дорослому і юному читачеві. Майже стовідсотково наша книгопродукція є україномовною. Замовниками виступають як окремі автори, так і цілі колективи в особі тих же навчальних закладів. Останніми роками ми видали чимало книг як місцевих авторів, так і з інших регіонів України, навіть зарубіжних. Назву лише найсвіжіші видання. До них належать книги прози та поезії краян Петра Красюка, Євгена Цимбалюка, киянина Василя Скуратівського, Ольги Базалії з далекого американського Чикаго. А ще назву «Духовну музику» викладачів РДГУ Івана Пелячика та Тетяни Крижанівської, збірник документів наукової конференції викладачів цього ж ВНЗ «Мистецтво в духовному відродженні України», монографію киянки Ярослави Вернюк «Волинь у фольклористичних дослідженнях XIX – початку XX століть», збірник історичних п’єс рівненського театрала Івана Білоуса...

– Пані Тетяно, а які справи з реалізацією книжкової продукції? Читачів, як ви кажете, меншає, та й книга сьогодні досить дорога...

– Маєте рацію. У Києві, наприклад, читають більше ніж в нашому обласному центрі. Тож з тамтешніми книгозбірнями тісніше співпрацюємо. І книга сьогодні дорога, бо тиражі наших видань, як правило, досить малі. Для великих тиражів у замовників немає коштів. Виходить ось така палиця з ... трьома кінцями: видавцям про прибутки лише мріяти доводиться, авторам – про популяризацію своїх праць, а справжнім читачам – про поповнення власних бібліотек новою літературою.

– Сподіваюся, з часом усе зміниться. І українське книговидання, як і книгорозповсюдження, вийдуть з глухого кута.

– Ми також сподіваємося на кращі часи.

Видавництво


Наше видавництво пропонує Вам унікальну можливість - видати свою книгу швидко, якісно і надійно!. Вас обов'язково чекає задоволення від результату, який Ви отримаєте, звернувшись в наше видавництво.Приносьте свій рукопис до видавництва, і ми зробимо з нього якісну книгу, адже читачі вже чекають!

Останні видання


Книжкові новинки видавництва «ВОЛИНСЬКІ ОБЕРЕГИ»